Znane i cenione marki samochodów dostawczych
Znane i cenione marki samochodów dostawczych

Możliwości transportowe samochodów osobowych nie są zwykle zbyt imponujące, nawet jeżeli do dyspozycji mamy samochód kombi lub vana. Na potrzeby przeprowadzki, przewiezienia zakupionych mebli, a także prowadzonej działalności gospodarczej przydaje się z reguły pojazd o większej ładowności oraz dostępnej przestrzeni ładunkowej. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie z reguły zdecydowanie się na wynajem auta dostawczego. Przekonajmy się, jakie pojazdy tego typu cieszą się najlepszą opinią i okazują się najbardziej praktyczne.

Peugeot Boxer i Citroen Jumper – idealne dostawczaki 

Rynek samochodów dostawczych obejmuje szeroką gamę modeli, które oferują różne właściwości jezdne oraz transportowe. Do producentów samochodów, którzy odnoszą na tym polu szczególne sukcesy, należy francuski koncern PSA, będący właścicielem marek Peugeot i Citroen. W jego ofercie największą popularnością cieszą się dwie bliźniacze konstrukcje – Peugeot Boxer oraz Citroen Jumper. Choć auta te różnią się szczegółami stylistycznymi oraz niektórymi podzespołami, to większość części jest w nich identyczna, co przekłada się na takie same zdolności przewozowe, łatwość prowadzenia oraz osiągi – w tym spalanie. Wprawdzie zarówno Boxer, jak i Jumper powstały jeszcze w 1994 roku, jednak były poddawane licznym modernizacjom, a oszczędne i wytrzymałe silniki wysokoprężne sprawiają, że koszt przejechania 1 km jest stosunkowo niewielki.

Renault Master – samochód dostawczy na każdą okazję

Rywalem samochodów z koncernu PSA jest Renault Master. Pojazd ten powstał jeszcze w 1981 roku, jednak nowoczesne generacje są znacznie udoskonalone, zarówno jeżeli chodzi o samą konstrukcję, jak i wygląd oraz stosowane jednostki napędowe i wyposażenie. Dziś produkowane są Mastery trzeciej generacji. Także tu dostępne są silniki diesla zapewniające niskie spalanie oraz oferujące wysoki moment obrotowy, co ułatwia jazdę z ładunkiem. Atutem jest spora szerokość i długość auta, co przekłada się na przestrzeń ładunkową mającą 3,6 na 1,85 metra. Plusem jest również kamera cofania przydatna przy manewrowaniu.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *