Od czego zależy cena wypożyczenia samochodu dostawczego?
Od czego zależy cena wypożyczenia samochodu dostawczego?

W przypadku, gdy zachodzi potrzeba przewiezienia ładunku o większej masie lub dużych gabarytach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z auta dostawczego. Ze względu na ograniczoną użyteczność takich samochodów przy zadaniach, jakie zwykle wypełniają pojazdy posiadane przez użytkowników prywatnych, znalezienie wśród znajomych osoby, która nimi dysponuje, nie jest łatwe. W takiej sytuacji najlepszą opcją okaże się wynajem auta dostawczego. W ofercie dobrych wypożyczalni samochodów można znaleźć wiele furgonetek o dużej kubaturze części bagażowej, w tym bez problemu mieszczącej europaletę, a dodatkowo wyposażonych w oszczędne silniki i podzespoły zwiększające komfort i bezpieczeństwo w tym np. kamerę cofania czy klimatyzację. Przekonajmy się, jakie koszty wiążą się z wypożyczeniem dostawczaka i sprawdźmy, od czego one zależą.

Co składa się na opłaty za wynajem samochodu?

Wypożyczalnia samochodów, która udostępnia klientom swoje auta, musi pobierać za nie opłaty, które pozwolą na amortyzację pojazdów, utrzymanie ich w odpowiednim stanie technicznym, a więc m.in. przeprowadzenie przeglądów technicznych oraz dokonanie potrzebnych napraw, a także pokrycie kosztów ubezpieczenia czy sezonowej wymiany opon. Osoba, która decyduje się na skorzystanie z propozycji firmy oferującej auta na wynajem, musi się więc liczyć z koniecznością uiszczenia opłaty, która będzie odpowiadała wartości nakładów przypadających na okres, w jakim będzie eksploatowała pojazd. Rozmaite firmy stosują w tym zakresie różne podejścia. Do spotykanych najczęściej należy naliczanie opłaty w zależności od czasu, w którym pojazd pozostaje do dyspozycji klienta. Dodatkowo w grę może wchodzić rozliczanie się za każdy przejechany kilometr – na ogół będzie tak przy przebiegach przekraczających określony limit.

Co może wpływać na cenę?

Cena wynajmu jest zwykle podawana w dniach i przejechanych kilometrach. Decydując się na dłuższy wynajem, można jednak liczyć na spore zniżki. W grę wchodzą zwykle tym korzystniejsze warunki, im więcej dni auto będzie użytkowane. Dodatkowe opusty są też na ogół oferowane przy najmie średnio oraz długoterminowym.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *