Najważniejsze elementy wyposażenia dobrego dostawczaka
Najważniejsze elementy wyposażenia dobrego dostawczaka

Samochód dostawczy to podstawowe narzędzie pracy nie tylko dla przedsiębiorstw transportowych czy kurierskich. W wielu innych branżach codzienne przewożenie ludzi, towarów czy urządzeń ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania firmy. Dobry dostawczak powinien więc posiadać szereg udogodnień, ułatwiających wykorzystywanie w pełni jego możliwości.

Zacznijmy od tych elementów, które szczególnie ułatwią życie kierowcom, ale także podniosą komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Wspomaganie kierownicy i ABS to dzisiaj podstawa, a z pewnością przyda się również czujnik i kamera cofania. Manewrowanie załadowanym dostawczakiem jest trudniejsze niż parkowanie małego auta osobowego. Do tego elektrycznie sterowane lusterka i szyby. No i oczywiście – wygodne, regulowane fotele.

Trudno też wyobrazić sobie kilkugodzinną jazdę autem dostawczym w letnich miesiącach bez klimatyzacji. Zimą natomiast przydać się może ogrzewanie szyb i ogrzewanie postojowe. Co dalej? Centralny zamek na pilota to bardzo praktyczna rzecz, nie zaszkodzi też posiadanie systemu alarmowego. Chyba każdy doceni dziś również kilka gniazdek do ładowania urządzeń elektrycznych oraz pojemne schowki.

Załadunek samochodu dostawczego ułatwią zaś tylne drzwi o 180-stopniowym kącie otwierania. Dużym atutem może być gumowana podłoga kabiny – dobrze znosząca intensywną eksploatację i łatwa w czyszczeniu. Osłony zabezpieczające ściany przestrzeni ładunkowej również. A że czasem nie wszystko zmieści się we wnętrzu dostawczaka i przyda się jeszcze przyczepa, warto zwrócić uwagę na obecność haka holowniczego.

Istnieją także takie elementy wyposażenia, które nie są potrzebne większości użytkowników, ale dla niektórych mogą mieć ogromne znaczenie. Na przykład winda o udźwigu 750 kilogramów w przypadku dostawczaka codziennie wożącego duże i ciężkie przedmioty. Na międzynarodowych trasach przyda się natomiast samochodowa kabina sypialna.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *