Kiedy warto wypożyczyć autolawetę?
Kiedy warto wypożyczyć autolawetę?

Autolawetą nazywamy pojazd, który posiada na stałe przytwierdzoną lawetę samochodową. Służy on do przewożenia samochodów, motocykli albo też quadów. Zarówno tych działających, jak i tych niesprawnych. Co istotne, do kierowania autolawetą wystarczy prawo jazdy kategorii B (o ile łączna masa pojazdu wraz z ładunkiem nie przekroczy 3500 kg). A zatem nie jest to środek transportu dostępny tylko dla nielicznych.

Najczęściej autolawety wykorzystywane są w sytuacjach, w których doszło do wypadku albo awarii unieruchamiającej pojazd na drodze. Ale autolaweta może mieć znacznie więcej zastosowań. Wypożycza się ją na przykład, aby sprowadzić samochód kupiony za granicą bez natychmiastowego załatwiania spraw związanych z rejestracją i ubezpieczeniem albo kupowania tablic wywozowych i tymczasowego OC. Jednocześnie jest to gwarancja bezpiecznego dostarczenia samochodu, który nie dozna po drodze żadnego uszczerbku.

Wypożyczenie autolawety do transportu samochodów sportowych i zabytkowych

Autolaweta przydać się może również do przewożenia pojazdów sportowych, którymi nie chcemy poruszać się po zwykłych drogach (mogą one być zresztą do tego słabo przystosowane). Gdy więc wybieramy się na zawody na torze wyścigowym albo na zlot pasjonatów jakiejś marki, wypożyczenie autolawety to najlepsze rozwiązanie. Podobnie zresztą jak w przypadku samochodów zabytkowych, których nie chcemy uszkodzić na lokalnej drodze. Szczególnie że naprawa takiego auta może okazać się naprawdę kosztowna.

Autolaweta może być ratunkiem w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, niezwiązanych jednak z pechowymi zdarzeniami na drodze. Bo co zrobić, gdy na przykład przebywając daleko od miejsca zamieszkania gubimy kluczyki do samochodu, a zapasowe mamy w domu? Nawet jeśli go otworzymy, nie uruchomimy silnika. Dowiezienie samochodu autolawetą również i w tym przypadku może być najkorzystniejszą opcją.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *