Jaki dostawczak jest najlepszy? Poradnik dla wypożyczających
Jaki dostawczak jest najlepszy? Poradnik dla wypożyczających

Jeśli masz do przewiezienia spore pakunki, a w twoim garażu nie stoi auto dostawcze – lepiej nie próbuj przewozić ładunku osobówką. Stracisz czas i nerwy, a dodatkowo możesz coś uszkodzić. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest pożyczenie dostawczaka. Jeśli zastanawiasz się, co wybrać, przeczytaj nasze wskazówki.

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością

Osoby szukające aut dostawczych do wynajęcia często sugerują się ceną – im mniej kosztuje doba, chętniej korzystają z usług danej wypożyczalni. Tymczasem, jak to zwykle bywa, warto przed podjęciem decyzji poszukać opinii innych klientów, a po drugie wziąć pod lupę wygląd samochodów. 

Zaniedbane, brudne czy na pierwszy rzut oka zużyte auta nie wróżą komfortowej trasy, a raczej same problemy. Stara furgonetka być może pomieści twoje pakunki, ale na pewno nie zagwarantuje bezpiecznej i przyjemnej jazdy. Poza tym dobre auto dostawcze powinno mieć kilka cech – jeśli je znajdziesz, śmiało wypożyczaj!

Najważniejsza jest paka

Zazwyczaj poszukujemy przestronnego, długiego wnętrza, w którym swobodnie rozmieścimy nasze paczki czy pudła. Dostawczak nie musi mieć szyb z tyłu, ale warto zwrócić uwagę na drzwi. Te rozsuwane nie zawsze są najwygodniejszą opcją. Zerknijmy też na podłogę – wyłożona tworzywem będzie łatwiejsza do czyszczenia, mniejsze jest też ryzyko, że paczki w transporcie zaczną się przesuwać. 

Kolejna sprawa to pasy mocujące ładunek – dobra wypożyczalnia aut dostawczych powinna je zawsze oferować, by cały twój ładunek przejechał bezpiecznie nawet wiele kilometrów! Zanim pożyczymy auto, zerknijmy na sposób rozmieszczenia lusterek – dostawczaki mają swoje gabaryty, a wygodne lusterka są niezbędne podczas parkowania i wszelkich manewrów. Zerknijmy również, czy fotel kierowcy odsuwa się na tyle, by zająć w czasie jazdy wygodną pozycję.

Liczą się też dodatki

Dobra wypożyczalnia aut dostawczych zawsze zaoferuje modele, które są wygodne dla kierowcy. Wprawdzie kwestia wygody w przypadku dostawczaków wydaje się schodzić na dalszy plan, ponieważ bardziej liczy się rozmiar paki, ale miło, jeśli znajdziemy w aucie uchwyt na kubek z kawą, półkę, na której możemy zamocować nawigację, kamerę cofania czy hak holowniczy. To niby drobiazgi, ale dlaczego mamy ich sobie odmawiać? 

Kwestia wygody dotyczy również formalności. Powinny być uproszczone i jasno sformułowane. Jeśli wybrałeś już idealnego dostawczaka z oferty wypożyczalni, dopytaj o wszystkie szczegóły związane z wynajmem, ubezpieczeniem itp. A potem… Ruszaj w trasę razem ze swoim ładunkiem.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *