Czym się różni dostawczak od brygadówki?
Czym się różni dostawczak od brygadówki?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się zwykle z koniecznością korzystania z odpowiednich pojazdów, które pozwolą na dostarczenie towarów do klienta czy wykonanie usługi poza siedzibą firmy, a także zakup i przewóz potrzebnych materiałów czy urządzeń. W sytuacji, gdy nie ma możliwości skorzystania z własnego auta, najlepszym rozwiązaniem okaże się wynajem auta dostawczego. W ofercie dobrych wypożyczalni można znaleźć zarówno klasyczne samochody przystosowane do przewozu ładunku, jak i takie, które oferują powiększone zdolności transportowe, jeżeli chodzi o liczbę pasażerów.

Czym charakteryzuje się dostawczak?

Typowy dostawczak to samochód o zabudowie typu furgon. We współczesnych konstrukcjach oznacza to pełną integrację części nadwozia służącej jako kabina kierowcy z przestrzenią ładunkową, znajdującą się wewnątrz nadwozia pojazdu. Gwarantuje to znakomitą ochroną przed czynnikami zewnętrznymi, redukując prawdopodobieństwo uszkodzenia wiezionych przedmiotów, a także zapobiega ewentualnej kradzieży. Między przedziałem służącym do przewozu towarów a miejscem dla kierowcy i pasażerów umieszczona jest metalowa przegroda chroniąca przed przemieszczającym się ładunkiem. W tylnej części auta znajdują się rozwierane drzwi, które umożliwiają załadunek oraz zapewniają dostęp do znajdujących się w aucie przedmiotów. Z boku są umieszczone dodatkowe drzwi przesuwane, które powiększają możliwości szybkiego rozładunku lub załadunku, bez konieczności zapewnienia większej ilości miejsca za pojazdem, potrzebnego do otwarcia drzwi tylnych.

Co cechuje brygadówkę?

Samochody nazywane brygadówkami to auta, w których znajduje się powiększony przedział pasażerski. Z reguły jest to jeden rząd siedzeń znajdujący się za miejscem kierowcy. W takich odmianach występują zarówno samochody ze skrzyniami ładunkowymi, jak i klasyczne dostawczaki-furgonetki. Pojazdy tego rodzaju są nieocenione, jeżeli poza ładunkiem mają być przewiezieni pasażerowie – w wielu modelach w wersji z dodatkowym rzędem foteli może się zmieścić nawet 6 osób łącznie z kierowcą.