Jeżeli planujesz w najbliższym czasie przeprowadzkę, zapewne na twojej liście spraw do załatwienia znajduje się organizacja transportu wszystkich rzeczy do nowego miejsca zamieszkania. Często zdarza się tak, że dopiero po spakowaniu całego swojego dobytku dostrzegamy, jak dużo posiadamy. Właśnie dlatego organizacja przewozu wszelkich rzeczy i mebli może wydawać się z początku przytłaczająca jednak „uszy do góry”! Poniżej podpowiadamy, jakie rozwiązania sprawdzają się przy przewozie zarówno tradycyjnych przeprowadzkowych pudeł, jak i gabarytów.
Czy auto osobowe zda egzamin?
Wszystko zależy od sytuacji. Samochód osobowy może okazać się wystarczający, jeżeli pozostawiasz w poprzednim mieszkaniu wszystkie meble (zdarza się to np.: gdy byłeś najemcą mieszkania, a znajdujące się w nim meble nie należały do ciebie). Drobne pudła, walizki i torby bez problemu zmieszczą się bowiem w klasycznym aucie, a niewielki pojazd nie będzie sprawiał problemu przy parkowaniu lub przeciskaniu się wąskimi uliczkami.
To rozwiązanie ma jednak także minusy. Po pierwsze, w samochodzie osobowym istnieją bardzo ograniczone możliwości przewozu większych elementów, jak chociażby lampy, lustra czy telewizora. Dodatkowo są to pojazdy mało pojemne, co sprawia, że niemal niemożliwe jest przewiezienie wszystkich rzeczy za jednym razem. Jest to szczególnie kłopotliwe, gdy stare i nowe miejsce zamieszkania są od siebie znacznie oddalone. W efekcie proces przeprowadzki się wydłuża i komplikuje. Tak więc, jaka jest alternatywa?
Wynajem samochodu dostawczego
Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest oczywiście zatrudnienie firmy przeprowadzkowej. Jest to jednak dość kosztowne przedsięwzięcie. Bardzo podobny efekt można uzyskać, korzystając z oferty wypożyczalni aut dostawczych. Wynajem dostawczaka pozwala nie tylko na przewóz wszystkich rzeczy (małych i dużych) za jednym razem. Jest to także rozwiązanie dające ci pełną kontrolę nad sposobem ułożenia ładunku w aucie. Wypożyczając samochód możesz na spokojnie dopilnować, aby rzeczy najdelikatniejsze nie były rzucone nieuważnie w kąt i tym samym uniknąć niepotrzebnych zniszczeń w trakcie transportu.
Add Comment