Producenci samochodów oferują wiele typów aut dostosowanych do wykonywania określonych zadań transportowych. Daleko posunięta specjalizacja obejmuje także pojazdy dostawcze w tym popularne busy. Decydując się na wynajem aut dostawczych, można wybierać między klasycznymi busami z nadwoziem typu furgon, nadającym się idealnie do transportu rozmaitych ładunków, oraz pojazdami przeznaczonymi do przewozu pasażerów. Istnieją jednak również pojazdy, które mogą połączyć zapotrzebowanie na przestrzeń towarową z możliwościami pomieszczenia większej liczby osób. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Auta dostawcze i busy – czy da się połączyć ich funkcjonalność?
Klasyczne samochody dostawcze to z reguły pojazdy, w których kabinie mogą podróżować dwie lub trzy osoby, natomiast w pozostałej części furgonu lub na skrzyni ładunkowej można transportować towary. Zgodnie z przepisami w autach tego rodzaju nie można jednak przewozić większej liczby pasażerów. Taką możliwość oferują busy, w których mieści się zwykle od 9 osób wraz z kierowcą. Tu z kolei przedział bagażowy okazuje się dość skromny, nierzadko nie przekraczając swoją pojemnością tego, co ma do zaoferowania przeciętnej wielkości kombi. Wiele firm potrzebuje jednak aut, które będą połączeniem zdolności przewozowych obu tych grup pojazdów. W grę wchodzi tu najczęściej od 4 do 6 osób, które wraz ze sprzętem muszą dotrzeć do miejsca prowadzenia robót.
Brygadówki – pojazdy uniwersalne
Autem, które jest w stanie połączyć możliwość przewozu większej liczby pasażerów z transportem pokaźnego ładunku, są tzw. brygadówki. W pojazdach tego typu na ogół znajdują się dwa rzędy foteli – przedni wraz z miejscem kierowcy oraz drugi, ulokowany tuż za nim, tak jak w klasycznym busie. W tylnej części auta odgrodzonej przegrodą zlokalizowana jest część transportowa, mająca zwykle powierzchnię zbliżoną do połowy możliwości przewozowych typowego „dostawczaka”. Z aut tego rodzaju chętnie korzystają firmy budowlane, instalacyjno-montażowe, a także zajmujące się obsługą terenów zielonych.
Add Comment